1
Македонски јазик English Language

Кошничка

0 Производи
Сите производи Часовници Очила за Сонце Накит
За Нас Сервис Контакт MK EN
0

Нашата компанија

Tempora e компанија со семејна традиција од 1954 која се занимава со продажба и сервисирње на високо квалитетни часовници.

Tempora претставува концепт на мултибренд продавница каде на едно место се спуојоваат реномирани светски брендови од часовници, очила за сонце и накит.

Нашите почетоци датираат уште од далечната 1954 год , како сервис за Инса и руски часовници со кој се позициониравме меѓу првите приватни продавници во Р. Македонија.
Со цел на Охрид да му даде уникатно купувачко искуство кон крајот на седумдесетите и почетокот на осумдесеттие започнавме со продажба и на очила за сонце.
Од часовници би издвоиле Tissot, Calvin Klein,Swatch,Casio,Michael Kors, Fossil,Diesel, Emporio Armani од очила Ray-Ban,Oakley,Vogue,Dolce & Gabbana, Prada , Tom Ford, Guess, Celine кои се само дел од нашата богата понуда.
Горди сме дека 6 децении ја развиваме нашата успешна приказна за што сведочи нашиот стручен персонал.
Задоволството на купувачите, како и љубезноста и професионалноста на персоналот е нашата примарна цел.
Преку нашата online продавница, овозможуваме брза и сигурна испорака на производи, одлична грижа на корисници, највисоки безбедносни стандарди при плаќање и заштита на лични податоци. Во секое време, нудиме загарантирана замена на производи, како и рефундирање на парични средства. Нашиот тим, има за цел навремено да одговори на потребите на клиентите, преку редовно ажурирање на желбите но и нарачките на нашите корисници.
Денес во Tempora услужуваме илјадници клиенти за чие задоволство сме безпрекорно посветени.Нашиот императив е да ви овозможиме беспрекорна услуга која вие ја заслужувате.


Ве очекуваме

PLEASE WAIT...
Information

ПОМОШ ПРИ КУПУВАЊЕ

За повеќе информации и помош при купување, контактирајте не на следниот број:

Работно време на call центарот

Понеделник - Петок
(09ч-17ч)

Контакт

info@tempora.mk